Marka
Model
Alt Kategori
Alt Kategori

İade ve İptal İşlemleri

Sipariş iptal işlemleri

Vermiş olduğunuz siparişi ürün elinize geçmeden önce istediğiniz zaman aşağıda bulunan ürün iade formunu doldurarak veyahut bizi telefonla arayarak iptal edebilirsiniz.Siparişinizi iptal ettikten sonra firmamız önceden yapmış olduğunuz ödemeyi, on gün içersinde ; Havale/EFT yöntemiyle yaptıysanız Banka hesabınıza , Kredi Kartı ile yaptıysanız kredi kartınıza iade edilecektir.

Kredi kartına İade Prosedürü:

Alıcının iptal hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya Hakem heyeti kararları ile Tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda ,alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

Müşterimiz ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka müşteriye geri ödemesini taksitle yapmaktadır. Firmamız bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra ,Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların Müşterimizin kredi kartına iadesi durumunda,konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları,yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır.Müşterinin satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları ,eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 iade yansıyacak ve müşteri iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra , iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

Üye işyeri yani firmamız ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince Müşteriye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade , Firmamız tarafından iadeye konu olan tutarın bankaya tek seferde ödemesinden sonra ,Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

Alıcı, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder

Siparişini verdiğiniz ürünü 14 gün içersinde aşağıda yer alan şartlar dahilinde iade edebilirsiniz.

* İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. * Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) ürün kullanılmış , montaj yapılırken zedelenmiş ve her ne sebeple olursa olsun tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. * İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. * İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da ürün tarafınıza hangi kargo firması ile geldiyse idadesinide aynı kargo firması üzerinden yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir. * Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda emin olduktan sonra sipariş vermelisiniz.

İade İşlemleri;

Siparişinizdeki ürünleri veya ürünü iade etmek istediğinizde uyulması gerekli ana kural ; öncelikli olarak sitemizde bulunan arıza / iade formunu doldurarak tarafımızı iade işleminden haberdar etmenizdir. Daha sonra tstotoyedekparca.com’un düzenlemiş olduğu orijinal faturanın alt kısmında bulunan iade formunu doldurarak "Ürün arıza ve iade formuna ulaşmak için tıklayınız."ve faturanın tüm nüshaları ile birlikte ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade etmenizdir. (Ürünün iade sebebini belirten bir notu faturanın yanına koymanız büyük önem arz etmektedir.)

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekir ise ürünün yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ile 7 gün arasında değişmektedir. İade işlemi onaylandığında size mail ile bilgisi verilecek ve isteğinize bağlı olarak ya yeni bir ürün gönderilecek yada ödemiş olduğunuz ürün bedeli tarafınıza iade edilecektir. Ayrıca Bakınız ;Siparişimi iptal edebilir miyim?
İADE VE DEĞİŞİMİ YAPILMAYACAK ÜRÜNLER.

Her türlü Elektrik ve Elektronik ürünün İadesi ve Değişimi Yapılmamaktadır. Butür ürünler Müşterinin eline ulaştığı andan itibaren teslim edildi sayılmaktadır. ve her ne sebeple olursa olsun iade ve değişimleri mümkün değildir. Lütfen Sipariş verirken bu durumu dikkate alınız.