Marka
Model
Alt Kategori
Alt Kategori

Kış Lastiği Nedir? Özellikleri Nelerdir?

04/09/2020

Buzlu ya da karlı yol koşullarında frenlerin daha iyi performanslı cevap vermelerine yardımcı olan kış lastiği, her türlü kış koşullarında güvenli bir sürüş ve daha iyi performans sağlamak için geliştirilmiştir. Kış lastiklerinde, araçların kış aylarında güvenli bir şekilde kullanılması için özel bir diş yapısı tasarlanmaktadır.

Düşük sıcaklarda da rahatlıkla kullanım sağlanması için özel bir diş yapısına sahip olan kış lastiklerinin dişlerinin kauçukları özel hazırlanmış bir kimyasal karışı ile üretilmiştir. Dış görünüm olarak agresif bir yapıya sahip olduğu düşünülür.

Lastik dişleri, lastiklerin kar tutmasını azaltıcı özellikte yapılır. Kış lastiği kullanıcılarının çoğunluğu daha rahat bir sürüş sağladığını bilmektedirler. Kış lastiklerinin en önemli özelliklerinden biri de düşük sıcaklıktaki hava koşullarında yapısal özelliklerini kaybetmemeleridir.

Kış Lastiği Özellikleri

Kış lastiklerinin üretiminde kullanılan maddenin kaliteli olması lastiklerin kış aylarında yumuşaklıklarını kaybetmemelerini sağlamaktadır. İçinde yer alan ince kanallar sayesinde yumuşaklığı artmakta, lastiklerde bulunan derin kanal ve izler sayesinde karlı ya da kristalleşen yollarda karların lastik kanallarına doğrudan giriş yapmasıyla beraber lastiklerin yerde bulunan kar ile bütünleşmesi söz konusudur. Bu durumda aracın çekiş gücünün daha da pekişmesini sağlamaktadır.

Kış lastiklerinin diğer bir özelliklerinden biri de yaz lastiklerine göre daha kauçuk yapıya sahip olmasıdır. Böylelikle kış lastiklerinde en zorlu kış koşullarında dahi setleşme durumu söz konusu olmayacaktır. Kış lastiklerinin yol tutuş potansiyelleri de yüksek olduğundan derin yapılı dese yapısı ile yerden aldığı karı otomatik olarak dışarı atmaktadır.

Kış lastiklerinin diş derinliği özelliği de oldukça fazla olduğundan lastiklerin yol tutuş gücünün artmasını sağlayarak, araçların zorlu hava koşullarında dahi, yolda kalmamalarını sağlamaktadır.

Kış Lastiği Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kış lastiği satın almadan önce, kesinlikle kaliteli ve güvenilir bir firma ile iletişime geçmenizde fayda vardır. Özellikle de internet dünyası üzerinde aracınıza en kaliteli kış lastik markalarını sipariş edebilirsiniz. Satın alacağınız kış lastiklerinde garantili olarak satış yapılıp yapılmadığına bakmanız gerekir.

Araçlarınıza kaliteli kış lastikleri markaları satın alırken dikkat etmeniz gereken ayrıntılardan bir diğeri ise ürünün orijinal olup olmamasıdır. Maalesef kaliteli kış lastiklerinde orijinal dışı satışların da siz konusu olduğunu belirterek bu anlamda daha dikkatli davranmanız gerektiğini belirtmek isteriz.

Yorumlar

Hiç mesaj bulunmadı

Görüşünü yaz